Zasady rekrutacji na rok akademicki 2015/16 – wyjazdy kadry dydaktyczno-naukowej (STA)
|
Zasady rekrutacji na rok akademicki 2015/16 – wyjazdy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (STM=Staff Training Mobility)
Dla pracowników
1. Możliwości dla nauczycieli akademickich (Staff Teaching Assignments - STA):
- wyjazdy do zagranicznych uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych;
- wyjazdy do zagranicznych uczelni i innych instytucji partnerskich w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji, wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy w danej dziedzinie (wyjazdy w celach szkoleniowych);
- udział w wizytach przygotowawczych, mających na celu pozyskanie nowych partnerów (uczelni/instytucji) do współpracy.
2. Możliwości dla innych pracowników uczelni (STT):
- wyjazdy do zagranicznych uczelni i innych instytucji w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji, wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy w danej dziedzinie (wyjazdy w celach szkoleniowych);
- udział w wizytach przygotowawczych, mających na celu pozyskanie nowych partnerów (uczelni/instytucji) do współpracy w obszarze mobilności.
Więcej informacji na stronie uniwersyteckiej Erasmusa.
Data rozpoczęcia okresu mobilności będzie pierwszym dniem, a data zakończenia mobilności będzie ostatnim dniem, w jakim Uczestnik – zgodnie z przyjętym do realizacji indywidualnym programem nauczania – musi być obecny w instytucji przyjmującej co zostanie następnie potwierdzone w zaświadczeniu wystawionym przez instytucję przyjmującą.
Okres mobilności nie obejmuje dni przeznaczonych na podróż. Dni przeznaczone na podróż będą dodane do okresu wyjazdu. Za ten okres nie zostanie wypłacone Uczestnikowi Wsparcie Indywidualne.
Przykład: jeśli pracownik ma podpisany program nauczania na okres 5 dni: od 20.10.2014 do 24.10.2014 , a bilet lotniczy z datą wylotu 19.10.2014 i powrotu 25.10.2014, to w tym przypadku na wniosku wyjazdowym podaje daty od 19.10.2014 do 25.10.2014 i otrzyma dofinansowanie na 5 dni połączone z dofinansowaniem 0zł na 2 dni.
Całe przeznaczone dofinansowanie ma formę ryczałtu, co oznacza, iż nie jest rozliczanie na podstawie kosztów rzeczywistych. Mimo tego do rozliczenia wyjazdu będziemy wymagać biletu lotniczego z widoczna ceną, a w niektórych przypadkach - rachunków za noclegi.
Zgodnie z art. 21 ust 1 pkt 16) oraz 90) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku są diety i inne należności na czas podróży służbowej pracownika do wysokości określonej w odrębnych przepisach. Jeżeli przyznane dofinansowanie będzie wyższe niż suma wykazanych kosztów oraz ryczałtów wynikających z przepisów o podróżach służbowych (w tym diety itp.) to różnica będzie podlegała opodatkowaniu.
Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań
Profil Wydziału Neofilologii w Bazie Wiedzy UAM: https://researchportal.amu.edu.pl/info/affiliation/UAM1d23cc80d1d3449cb5c799c550df2ac0/
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.