English version Kontakt Mapa strony Szkoła Nauk o Języku i Literaturze
  • Strona główna
  • Dla kandydata
  • Dla studenta
  • Dla doktoranta
  • Dla pracownika
  • Erasmus+
  • E-learning
  • EPICUR
Dla studenta
Aktualności Dziekanat Nauczanie zdalne Organizacja roku Plan zajęć Dokumenty do pobrania Praca dyplomowa Praktyki i praca Samorząd studentów Koła naukowe Studenci cudzoziemcy Legitymacje 40 języków Kształcenie tłumaczy USOS - pomoc
Pomoc i wsparcie
Pomoc materialna Kredyty studenckie Wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami Dla studentów z ASD Wsparcie psychologiczne na UAM Techniki uczenia się (TELL) Korekta imienia (nazwiska) w systemach informatycznych
Szybkie linki
USOSweb E-learning APD Test poziomujący z języka obcego Szkolenie BHP Przysposobienie biblioteczne AMUR Erasmus Biblioteka Uniwersytecka Strona główna UAM
 
Wydział Neofilologii Dla studenta Dla studenta Kształcenie tłumaczy Aktualności

Aktualności

Nowe studia magisterskie na Wydziale Neofilologii UAM – TŁUMACZENIE USTNE

Tłumaczenie ustne to nowe, unikalne w skali kraju studia magisterskie II stopnia, na które będzie można się zapisać podczas rekrutacji na rok akademicki 2020/21. Kierunek adresowany jest do  absolwentów studiów pierwszego stopnia wszystkich kierunków, którzy legitymują się znajomością języków obcych na odpowiednim poziomie.

Tłumaczenia ustne trwają dwa lata i mają na celu przygotowanie wysokiej klasy tłumaczy ustnych (konferencyjnych, symultanicznych, konsekutywnych i środowiskowych). Przeznaczone są także dla osób, które chcą podjąć pracę, gdzie niezbędne jest płynne posługiwanie się kilkoma językami obcymi.

W czasie nauki studenci uczestniczą w wielu specjalistycznych ćwiczeniach w specjalnych kabinach, w zainscenizowanych konferencjach, naradach, czy spotkaniach. Uczą się występowania publicznego, a także poznają specjalistyczną terminologię.

W programie przewidziano również zajęcia z tłumaczenia pisemnego tekstów specjalistycznych prawniczych, naukowych, technicznych, medycznych czy multimedialnych.

Powyższe kompetencje nabywane są w trzech językach roboczych z czterech do wyboru:polski, angielski, francuski, niemiecki. Znajomość wybranej kombinacji języków jest weryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Kształcenie jest prowadzone przez wysokiej klasy nauczycieli akademickich Wydziału Neofilologii UAM, ale również przez praktykujących tłumaczy kabinowych, w tym również akredytowanych tłumaczy Komisji Europejskiej.

Wtoku studiów przewidziano wyjazd studyjny do Komisji Europejskiej, aby zapoznać studentów z pracą tłumaczy w kabinie polskiej. Zaplanowano również różnego typu warsztaty i praktyki zawodowe w instytucjach i firmach krajowych i międzynarodowych.

Szczegóły dotyczące rekrutacji pojawią się wkrótce na stronie rekrutacja.amu.edu.pl

Drukuj stronę Zarządzanie stroną

Kalendarz wydarzeń

Wyróżniająca ocena instytucjonalna PKA dla Wydziału Neofilologii
Certyfikat uczestnictwa w Sieci EMT
Certyfikat CIUTI
Biuro Karier UAM

Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań

Profil Wydziału Neofilologii w Bazie Wiedzy UAM: https://researchportal.amu.edu.pl/info/affiliation/UAM1d23cc80d1d3449cb5c799c550df2ac0/

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.