Data publikacji w serwisie:

Dzień sportu UAM. Pewne zwycięstwo Wydziału Neofilologii w rywalizacji wydziałów!

Studentki i studenci Wydziału Neofilologii bardzo licznie wzięli udział w środę, 10 maja br. w Dniu Sportu UAM i zwyciężyli zdecydowanie w rywalizacji wydziałów.

Na 23 jednostki naszego Uniwersytetu zajęliśmy I miejsce z ilością 2990 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa z 1660 punktami, na trzecim - Wydział Studiów Edukacyjnych z 1430 punktami. Nasz wydział jako jeden z dwóch był reprezentowany we wszystkich konkurencjach i rozgrywkach. Gratulujemy i dziękujemy Wam, Drogie Studentki i Drodzy Studenci! Nagrodę w imieniu władz dziekańskich odebrał z rąk Pani Prorektor prof. dr hab. Janusz Taborek.

Aktywny udział w tym święcie sportu wzięli także pracownicy Wydziału Neofilologii. W rywalizacji sztafet w biegu 5 x 400 m spośród ośmiu startujących wydziałów reprezentacja Wydziału Neofilologii w składzie Konrad Jacek (Administracja Collegium Novum), Antoni Majewski (Instytut Orientalistyki), Andrzej Narloch (Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich), Michał Piosik (Katedra Skandynawistyki) i Janusz Taborek (Instytut Filologii Germańskiej) zwyciężyła zdecydowanie zarówno w półfinale, jak i w finale, wyprzedzając Wydział Biologii oraz Wydział Matematyki i Informatyki. Uczestnicy sztafety dziękują bardzo również student(k)om naszego Wydziału za gorący doping podczas biegu!

W rozgrywkach szachowych na ponad 100 startujących zawodników trzecie miejsce zajął Boris Lanin (Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich), a czwarte Mateusz Jaworski (Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich), natomiast zwycięską drużynę siatkówki reprezentował Andrzej Szubert (Katedra Skandynawistyki).

Serdecznie gratulujemy!