Oferta edukacyjna

Instytut Filologii Germańskiej

Poznańska germanistyka – Twoją szansą! Germanistyka to atrakcyjny kierunek dla pasjonatów języka niemieckiego i kultury niemieckiego obszaru językowego!
IFG oferuje w ramach kierunku filologia germańska w trybie stacjonarnym:
- 3 -letnie studia I stopnia z trzema ścieżkami kształcenia: komunikacja międzykulturowa, ścieżka tłumaczeniowa oraz języki specjalistyczne i translatoryka
- 2 letnie studia II stopnia - filologia germańska oraz Język niemiecki i komunikacja w biznesie
W trybie niestacjonarnym proponujemy 3 letnie studia I stopnia oraz 2 letnie studia II stopnia.
Dołącz do nas! Wybierz germanistykę w IFG!

Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich

Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich oferuje studia w wielu kombinacjach językowych.
Program studiów umożliwia uzyskanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, realiów kulturowych oraz wysokich umiejętności i kompetencji w zakresie praktycznej znajomości języka /-ów obcego /-ych, tj. języków wiodących wschodniosłowiańskich i zachodnioeuropejskich w ramach poszczególnych specjalności studiów.
Wiedza oraz umiejętności interpretacji zjawisk i kontekstów językowych, literackich i kulturowych obszaru wschodniosłowiańskiego oraz – w zależności od wybranej specjalności studiów – obszaru języka angielskiego lub obszaru języka niemieckiego z jednoczesną ich konfrontacją z rodzimą kompetencją językową pozwoli wykorzystywać je w pracy zawodowej o różnym charakterze, w której niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje językowo-komunikacyjne i interkulturowe.
Kwalifikacje te uzyskasz podczas realizacji grup przedmiotów, tj. ćwiczeń, konwersatoriów, laboratoriów oraz warsztatów składających się na blok przedmiotów związanych z praktyczną nauką języka/-ów obcego/-ych oraz przedmiotów z zakresu języka, literatury, komparatystyki literacko-kulturowej oraz realiów społeczno-kulturowych określonego obszaru językowego. Podczas studiów opanujesz również - w zależności od wybranego przez Ciebie kierunku / specjalności - trzeci język obcy (wschodniosłowiański i/lub zachodnioeuropejski).
Poznaj fascynujący świat języków, literatur i kultur obszaru wschodniosłowiańskiego!
Wybierz interesujące Cię studia i dołącz do nas!

Instytut Języków i Literatur Romańskich

Chcesz swobodnie porozumiewać się w jednym z ważnych języków Europy i świata? Pośredniczyć w wymianie kulturalnej i gospodarczej z krajami, w których jest on używany? Czytać w oryginale literaturę powstałą w tym języku? Zdobyć przygotowanie do ciekawej pracy w międzynarodowym środowisku? Zapraszamy na studia prowadzone w Instytucie Języków i Literatur Romańskich:
- filologia francuska (dzienne licencjackie oraz dzienne i zaoczne magisterskie)
- filologia hiszpańska (dzienne licencjackie oraz dzienne i zaoczne magisterskie)
- filologia włoska (dzienne licencjackie oraz dzienne i zaoczne magisterskie)
- filologia portugalska (dzienne licencjackie)
- filologia rumuńska (dzienne magisterskie)
Kształcimy przyszłych badaczy, nauczycieli, tłumaczy (studia TU i TPiM), kadry. Proponujemy szeroką paletę specjalności do wyboru, przyjazną kadrę i możliwość indywidualnego rozwoju zainteresowań m. in. w kołach naukowych.
Odkryj z nami fascynujący świat kultur romańskich!

Instytut Lingwistyki Stosowanej

Studia w Instytucie Lingwistyki Stosowanej to idealny wybór dla osób chcących połączyć swoją pasję do nauki języków z praktycznymi umiejętnościami, które pozwolą zdobyć pracę w instytucjach o zasięgu globalnym czy międzynarodowych korporacjach, agencjach tłumaczeniowych czy przy Parlamencie Europejskim, w biurach podróży lub jako rezydenci wycieczek zagranicznych.
Podczas studiów opanujesz język angielski i język niemiecki (a także w mniejszym wymiarze trzeci, wybrany język: hiszpański lub francuski), poznasz kulturę, literaturę i zwyczaje mieszkańców krajów anglo- i niemieckojęzycznych, co pozwoli Ci odnaleźć się w świecie globalnych korporacji i budować sieć kontaktów międzynarodowych, a także zdobędziesz praktyczne umiejętności tłumacza lub nauczyciela języka obcego, co ułatwi Ci wejście na rynek pracy.
Studiuj dwa języki obce i zdobądź praktyczne umiejętności w Instytucie Lingwistyki Stosowanej!

Instytut Orientalistyki

Studia w Instytucie Orientalistyki to uczta językowo-kulturowo-historyczna. Podczas studiów poznasz język i literaturę wybranego obszaru: Chin, Japonii, krajów arabskich, Turcji oraz Azji Centralnej.
Wybierając studia w naszym instytucie (filologia arabska, japonistyka, sinologia, turkologia), otrzymasz nie tylko możliwość uczestnictwa w regularnych zajęciach odbywanych w budynkach UAM! Nasi studenci korzystają także z oferty wyjazdów zagranicznych do partnerskich jednostek akademickich, biorą także udział w pracy kół naukowych oraz uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez współpracujące z nami instytucje, takie jak Instytut Konfucjusza.
Zbuduj most między kulturami!

Katedra Metodologii Lingwistyki

JĘZYKOZNAWSTWO I ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ
Język jest podstawowym środkiem przekazu informacji. Dlatego zarządzanie informacją jest ściśle powiązane z językoznawstwem. Połącz naukę języków obcych z nauką programowania. Dogadaj się z zagranicznymi współpracownikami i zarządzaj informacjami, jakie od nich otrzymujesz.
Program studiów łączy JĘZYKOZNAWSTWO (m.in. wstęp do językoznawstwa, językoznawstwo typologiczne i porównawcze, lingwistyka matematyczna) i ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ (m.in. wstęp do zarządzania informacją, technologia informacyjna, podstawy programowania w Pythonie) oraz naukę angielskiego i innego języka obcego.
Na naszych studiach poznasz języki innych ludzi i język sztucznej inteligencji.

Katedra Skandynawistyki

Jeśli zachwycasz się pięknem fiordów, chcesz czytać runy, oswajać trolle i dogadywać się z potomkami wikingów, to studia na kierunku filologia skandynawska będę najlepszym wyborem. Przyjdź do nas, żeby nauczyć się języka norweskiego, szwedzkiego albo duńskiego (w trzy lata osiągniesz poziom B2+!), a także poznać historię, literaturę i kulturę krajów skandynawskich. Mamy do zaoferowania studia, dzięki którym staniesz się specjalistą od Skandynawii i które otworzą Ci drogę do ciekawych ofert na rynku pracy.
Daleka Północ?  Bliżej niż myślisz!

Filologie Regionów

Jeśli nie my - FILOLOGIE REGIONÓW - to kto wprowadzi CIEBIE w świat unikatowych filologii?
Jeśli nie u nas - w FILOLOGIACH REGIONÓW - to gdzie poznasz niszowe i piękne języki jak: nowogrecki, fiński, węgierski, łotewski, japoński, indonezyjski, hindi i tamilski?

Tłumaczenie Pisemne i Multimedialne

Studia Tłumaczenie Pisemne i Multimedialne to unikatowe studia tłumaczenia pisemnego przygotowujące słuchaczy do wykonywania tłumaczeń pisemnych oraz multimedialnych z wykorzystaniem programów wspomagających tłumaczenie oraz przyswojonej podczas zajęć specjalistycznej terminologii z wielu dziedzin (tłumaczenie tekstów prawniczych i sądowych, administracyjnych, medycznych, technicznych, literackich, unijnych, publicystycznych, turystycznych, ekonomicznych).
Prestiżu studiom dodaje fakt, że należą do sieci EMT – European Master’s in Translation (EMT) działającej pod egidą Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej, dzięki czemu słuchacze studiów TPiM mogą korzystać z warsztatów prowadzonych przez tłumaczy pracujących w KE.
Kombinacje językowe:
pl-en-fr, pl-en-ger, pl-fr-en, pl-fr-ger, pl-ger-en, pl-ger-fr
Pomożemy Ci przetłumaczyć świat!