Gratulacje! Prestiżowy grant FOSTERLANG na Wydziale Neofilologii

Z ogromną radością informujemy, iż zespół z Wydziału Neofilologii i Wydziału Anglistyki pod kierunkiem prof. UAM dr. hab. Tomasza Wicherkiewicza otrzymał prestiżowy grant w ramach europejskiego programu HORYZONT Heritage na realizację projektu FOSTERLANG Fostering Linguistic Capital: Strategies for Reversing the Diversity Crisis and Activating Societal Benefits in Europe.

Konsorcjum projektowe FOSTERLANG obejmuje instytucje akademickie i organizacje pozarządowe (łemkowską, wilamowską i kaszubską) z Polski, Katalonii (LinguaPax), miedzynarodową organizację mniejszości językowych ELEN; niemiecko-niderlandzki Max Planck Institute for Psycholinguistics; oraz uniwersytety - z Polski (UW i UAM), Kraju Basków, Irlandii, Szkocji, Walii, Norwegii i Austrii.