Koncert skrzypcowy w wykonaniu Víctora Pastora

Centrum Studiów Katalońskich na Wydziale Neofilologii UAM ma zaszczyt zaprosić na koncert skrzypcowy w wykonaniu Víctora Pastora, który odbędzie się w czwartek 12 października o godz.18:30 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus.

Víctor Pastor odbył studia specjalistyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas pobytu w Polsce współpracował jako członek z różnymi zespołami kameralnymi specjalizującymi się w muzyce epoki baroku. Od roku 2020 uhonorowany został wieloma wyróżnieniami: pierwszą nagrodą ‘absolute first prize’ podczas Cambridge International Music Competition w UK International Conducting Competition oraz szeregiem nagród w dziedzinie muzyki kameralnej: Vivaldi International Music Competition, Franz Schubert International Music Competition czy Beethoven International Competition. W jego dotychczasowej karierze na szczególną uwagę zasługuje współpraca z orkiestrami, również z młodymi orkiestrami, z całej Europy, np. Jove Orquestra Nacional de Catalunya, International Lutosławski Youth Orchestra, Jong Metropool Orkest, Nationaal Jeugd Orkest w Niderlandach, Junge Norddeutsche Philharmonie oraz ADDA Simfònica.