Lekkoatletyczne powitanie wiosny na UAM

Udział Wydziału Neofilologii w Lekkoatletycznym powitaniu wiosny na UAM - 20 marca 2023 r.

W poniedziałek 20 marca od godz. 17.00 studenci i pracownicy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych, reprezentując nasz Wydział w rywalizacji na stadionie UAM przy ulicy Zagajnikowej.

Sportowcy z naszego Wydziału wystąpili w szeregu konkurencji sportowych, m.in.: 100 m K i M, skok w dal K i M, 1000m K, 2000m M, 3000m marsz nordic walking, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową oraz koronna konkurencja Wydziału Neofilologii - sztafeta szwedzka czyli 100 + 200 + 300 + 400 m.

Na zdjęciu uczestnicy biegu w sztafecie "szwedzkiej" - od lewej Antoni Majewski (Instytut Orientalistyki, student japonistyki), Andrzej Narloch (Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich), Janusz Taborek (Instytut Filologii Germańskiej) i Andreas Haggärde (Katedra Skandynawistyki).

Zawodnicy godnie reprezentowali Wydział Neofilologii, a w sztafecie szwedzkiej zwyciężył nasz Wydział! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!