LG Energy Solution Wrocław wspiera studentów filologii koreańskiej UAM

W dniu 19 grudnia 2022 roku, na Wydziale Neofilologii UAM gościliśmy przedstawicieli LG Energy Solution Wrocław.

Spółka przekazała darowiznę w postaci książek z języka, literatury i kultury koreańskiej. Działania te są częścią współpracy, jaka została podjęta pomiędzy LG Energy Solution Wrocław a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po zawarciu umowy o współpracę 6 lipca 2022 roku. Zbiory książkowe zostały przekazane do Biblioteki Filologicznej Novum. Spotkaniu towarzyszyły również warsztaty dla studentów z zakresu komunikacji międzykulturowej oraz pracy tłumacza technicznego prowadzone przez pracowników LG Energy Solution Wrocław.

Stronę UAM reprezentowali: prof. UAM dr hab. Krzysztof Stroński – Dziekan Wydziału Neofilologii, prof. UAM dr hab. Katarzyna Klessa – prodziekan Wydziału Neofilologii, dr Paweł Kida – kierownik Zakładu Języka Koreańskiego.