Data publikacji w serwisie:

Projekty WN z dofinansowaniem w konkursie NCN OPUS 24 oraz MINIATURA 7

Z radością informujemy, iż w najnowszej edycji konkursu OPUS oraz MINIATURA finansowanie otrzymały projekty przygotowane na Wydziale Neofilologii UAM

Tytuł projektu z finansowaniem w konkursie OPUS to: "Dziedzictwo George’a Orwella: postkomunistyczna dystopia w Rosji, Ukrainie i Białorusi", kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Boris Lanin z Zakładu Literatury Rosyjskiej Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskich WN.
Kwota dofinansowania: 465 026 PLN

Projekt ma na celu prezentację pierwszej historii porównawczej postkomunistycznej dystopii w Rosji, Ukrainie i Białorusi. Materiał badawczy zawiera zbiór najważniejszych tekstów, na który składa się ponad 90 książek powstałych w dyskursie utopijnym/dystopijnym. Począwszy od 1991, co roku w językach słowiańskich publikowanych jest ponad 700 książek gatunku SF oraz utopia / dystopia

Natomiast w konkursie MINIATURA finansowanie uzyskał projekt pt.: "Hebrajskojęzyczna syjonistyczna prasa partyjna z okresu międzywojennego wydawana w Warszawie (1918-1939) - kwerenda biblioteczna", kierownikiem projektu jest dr Maciej Ratajczyk z Zakładu Hebraistyki Arameistyki i Karaimoznawstwa Instytutu Etnolingwistyki.
Kwota dofinansowania: 28 379 PLN

Wnioskodawcom składamy serdeczne gratulacje, dziękujemy za trud włożony w przygotowanie wniosków oraz życzymy sukcesów w realizacji zadań projektowych!

Wszystkie wyniki bieżących konkursów:
https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2023-05-18-opus24-sonata18
oraz https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura7