Spotkanie z przedstawicielami Wydziału Humanistycznego Universitas Indonesia w Dżakarcie

W piątek 24 lutego 2023 r. odbyła się wideokonferencja pomiędzy przedstawicielami Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Wydziału Humanistycznego  Universitas Indonesia w Dżakarcie.

Spotkanie miało charakter warsztatowy: obustronnie utrzymano poparcie dla trwającej od 2019 r. współpracy naukowej i przedyskutowano możliwości jej rozszerzenia. Władze dziekańskie obu wydziałów entuzjastycznie zaakceptowały także plany wymian pracowników akademickich i studentów. Uzyskany w rezultacie spotkania szkic potencjalnych obszarów dalszej współpracy przyjęto jako punkt wyjścia dla rozpoczynających się prac nad sformalizowaniem współpracy w postaci umów bilateralnych.

W spotkaniu udział wzięli:

Ze strony UI: Prof. Untung Yuwono, Zastępca Dziekana Wydziału Humanistycznego, dr Hendra Kaprisma, Prodziekan ds administracyjnych Wydziału Humanistycznego, mgr Eva Latifah, Kierownik Sekcji Współpracy Międzynarodowej, Hani Wina, Kierownik Studium Języka indonezyjskiego jako języka obcego.

ze strony UAM: Prof. UAM dr hab. Krzysztof Stroński, Dziekan WN, prof. UAM dr hab. Katarzyna Klessa, Prodziekan WN ds. nauki, dr Daria Zozula, adiunkt Instytut Orientalistyki UAM, mgr Paweł Sowa z Sekcji współpracy Międzynarodowej.

Przy okazji z przyjemnością informujemy o wykładzie otwartym Prof. Multamia RMT Lauder z Universitas Indonesia pt. Vitality and Extinction of Minority Languages in Indonesia, więcej szczegółów znaleźć można na stronie Instytutu Orientalistyki WN UAM pod linkiem: http://orient.amu.edu.pl/wyklad-goscinny-w-io-pt-vitality-and-extinction-of-minority-languages-in-indonesia-prof-multamia-rmt-lauder/.