Wydziałowa zbiórka pomocy humanitarnej - Zaporoże, Ukraina

Od 15 czerwca do 30 czerwca br. na wydziale Neofilologii UAM otwarta zostaje zbiórka pomocy humanitarnej dla ludności mieszkającej w miastach przyfrontowych Rejonu Zaporoskiego.

Pomoc humanitarna jest dostarczana do Ukrainy co miesiąc i trafia ona do ludności ciężko i bezpośrednio doświadczonych przez wojnę.

Potrzebne są łatwe w transporcie artykuły i produkty służące zaspokojeniu najbardziej podstawowych potrzeb ludzi na terenach przyfrontowych:

ŻYWNOŚĆ:

• ryż, kasze, makarony, płatki owsiane
  • suchary i pieczywo chrupkie
  • konserwy (mięsne, rybne, pasztety, smalec)
  • fasola, pomidory i dania gotowe w puszkach
  • kawa i herbata
  • zdrowe produkty wysokoenergetyczne (czekolada gorzka, batony energetyczne, chałwa, bakalie)
  • dania gotowe i kaszki dla dzieci

ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:

• proszki do prania, mydło, pasty i szczotki do zębów,
  • pieluchy, podpaski, mokre chusteczki

Dary można przynieść do oznaczonego kartonu w holu głównym wydziału Neofilologii UAM, przy al. Niepodległości 4.

Współorganizator: Stanisław Szafraniec (student drugiego roku filologii rosyjsko-ukraińskiej).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu na Facebooku / Stanisław Szafraniec lub mail: stasszafraniec@wp.pl

Z całego serca dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą, pomoc!