Wykład gościnny prof. Khrystyny Djakiv z Lwowa

Zakład Niemieckiego Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki Instytutu Filologii Germańskiej zaprasza na wykład gościnny, który wygłosi prof. Khrystyna DYAKIV (Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki & Instytut Języka Niemieckiego w Mannheimie) zatytułowany "Krise - Konflikt - Krieg aus kontrastiver Sicht (Ukrainisch - Deutsch). Wykład w języku niemieckim wygłoszony zostanie 24 kwietnia 2024 r. (środa), o godz. 9:45, w sali C-3, Collegium Novum UAM.

Khrystyna Dyakiv, profesor, doktor habilitowany, germanistka, doktorat i habilitacja w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Dragomanowa w Kijowie; profesor Uniwersytetu Lwowskiego, od 2023 w Instytucie Języka Niemieckiego w Mannheimie (stypendystka Fundacji Humboldta).
Zainteresowania badawcze to lingwistyka kontrastywna, dynamika języka, lingwistyka mediów, analiza dyskursu, DaF/DaZ, translatoryka. Sekretarz i skarbnik Ukraińskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i Germanistyki, członkini Międzynarodowej Rady Naukowej IDS w Mannheimie.