Wykład otwarty o Treedioms - słowniku idiomów języka angielskiego

Dnia 6.12.2023 o godz. 16:45 w auli C3 Wydziału Neofilologii UAM odbędzie się wykład otwarty prowadzony w języku angielskim na temat projektu językowo-technologicznego „Treedioms online idiom dictionary”, który wystartował ze swoją działalnością w lutym roku 2023. Podczas wykładu pomysł narzędzia prezentował będzie lider projektu, Michał Ejankowski – student kierunku Językoznawstwo i zarządzanie informacją.

Treedioms to interaktywny zbiór idiomów w formie strony internetowej słownika języka angielskiego, ułatwiający naukę zwrotów i fraz. Projekt ma na celu rozpowszechnić naukę często pomijanego aspektu językowego – wyrażeń idiomatycznych. Jednym z założeń inicjatywy jest popularyzacja idiomów oraz ułatwienie ich przyswajania.

Podczas wykładu przedstawione zostanie działanie narzędzia oraz innowacyjne rozwiązania problemów na rynku słowników języka angielskiego m.in. wyszukiwanie idiomu po definicji, biblioteka znaczeń wyrażeń idiomatycznych oraz połączenie aspektu muzyki z nauką. Ponadto, osoby w widowni będą brali udział w rozwiązywaniu zadań na stronie internetowej Treedioms.

Jeśli interesuję Cię nauka języka angielskiego, chcesz polepszyć swój zakres słownictwa oraz komunikacji – ten wykład jest w sam raz dla Ciebie!