Wykład otwarty prof. Gerda Antosa

Zakład Dydaktyki Języka Niemieckiego i Studiów Międzykulturowych IFG zaprasza na wykład otwarty prof. Gerda Antosa pt. „Schreiben – heute und gestern. Rückblick und aktuelle Tendenzen”. Wykład odbędzie się w języku niemieckim (szczegóły na plakacie).

Termin: 31 maja br. (środa), godz. 11.30

Miejsce: sala C3 Collegium Novum (al. Niepodległości 4).

Prof. dr hab. prof. h.c. Gerd Antos jest światowej sławy językoznawcą i specjalistą prowadzącym badania w obrębie, m.in. lingwistyki tekstu, lingwistyki stosowanej, języka pisanego w tzw. Nowych Mediach, języka prawa oraz transferu wiedzy. Prof. Gerd Antos był profesorem gościnnym na wielu renomowanych uczelniach na świecie (m.in. na Uniwersytecie w Salzburgu i w Wiedniu) oraz pełnił funkcję prezydenta niemieckiego Towarzystwa Lingwistyki Stosowanej (1998-2002). W latach 1993-2014 prof. Gerd Antos był profesorem językoznawstwa germańskiego na Uniwersytecie im. Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, z którym nadal jest silnie związany zawodowo. Prof. Gerd Antos jest autorem rozlicznych i bardzo cenionych (nie tylko) wśród germanistów prac naukowych.