Wykład otwarty profesora Jacques’a Petit z Uniwersytetu w Rennes

W piątek 12.05 o g. 10:00 odbędzie się na Wydziale Neofilologii (sala C3) wykład otwarty profesora Jacques’a Petit z Uniwersytetu w Rennes (Francja), specjalisty w zakresie francuskiego prawa publicznego, pt. ,,Wprowadzenie do francuskiego prawa publicznego”.

Wydarzenie ma charakter popularnonaukowy; profesor Petit przybliży słuchaczom Wydziału Neofilologii podstawy francuskiej kultury prawnej oraz wyjaśni, na czym polega wyjątkowość i oryginalność prawa francuskiego. Wykład jest okazją do poznania Francji z nowej strony oraz do spojrzenia na zachodzące we Francji społeczne procesy (w tym niedawne protesty przeciwko reformie emerytalnej) z perspektywy prawnej.

Wykład odbędzie się w języku francuskim i będzie tłumaczony symultanicznie na język polski. Dla studentów zainteresowanych tłumaczeniem ustnym będzie to okazja do obserwacji tłumaczenia symultanicznego w warunkach rzeczywistych.

Ponadto, w dniu 11.05 jest zaplanowany specjalistyczny wykład otwarty prof. Petit w języku angielskim na Wydziale Prawa i Administracji (Aleja Niepodległości 53, sala 4.14) pt. ,,Reasons for the separation of the administrative justice from ordinary courts in rance”.