Katedra Metodologii Lingwistyki zaprasza na Otwarte Seminarium Naukowe, które odbędzie się 3 II br. (środa) o godz. 17:00 (przewidziany czas trwania: do 2 godzin).
Gościnnie wystąpi prof. zw. dr hab. Stanisław Puppel z
odczytem:
Relacja język-kultura w kontekście
ekolingwistyki
W obecnej dobie pandemii, spotkanie odbędzie się na
aplikacji Microsoft Teams.
Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji
mobilnej: Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania
26. stycznia 2021r. będziemy obchodzić Jubileusz 70. urodzin Prof. dr hab. Izabeli Prokop. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość odbywać się będzie za pośrednictwem platformy MS Teams. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.30.
Więcej...Studenckie Koło Naukowe Norden zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi dr Tadeusz Wojciech Lange, emerytowany wykładowca Katedry Skandynawistyki. Wykład rozpocznie się o godz. 18:30 w dniu 14 stycznia 2021 roku (czwartek).
Więcej...
Zakład Języka Niemieckiego, Zakład Niemieckiego Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki oraz Zakład Historii Literatury Niemieckiej serdecznie zapraszają do udziału w cyklu wykładów otwartych "Ringvorlesung".
Więcej...Szanowni Państwo!
Wydział Neofilologii UAM, Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej oraz Zakład Komparatystyki Literacko-Kulturowej IFRiU serdecznie zaprasza na spotkanie z Panią prof. Meliną Panaotović (Uniwersytet w Nowym Sadzie, Serbia).
Pani prof. Melina Panaotović wygłosi 45-minutowy wykład pt. Современная русская проза в свете международного литературного фестиваля ПРОЗЕФЕСТ, po którym będziemy mieć możliwość dyskusji z Panią Profesor.
Wykład w formie wideokonferencji odbędzie się w czwartek 10 grudnia o godz. 13.15 w usłudze Microsoft Teams.
Pani Profesor Melina Panaotović pracuje w Katedrze Slawistyki na Uniwersytecie w Nowym Sadzie (Serbia), wykłada literaturę rosyjską XIX i XX wieku, zajmuje się przekładem artystycznym, współpracuje również z serbskim stowarzyszeniem kulturalno-naukowo-oświatowym Matica.
Więcej...W dniach 8-9 października 2020 r. Zakład Filologii Węgierskiej i Fińskiej Instytutu Lingwistyki Stosowanej, we współpracy z Zakładem Kultury i Myśli Politycznej Wydziału Historii UAM zorganizował konferencję międzynarodową online pt. „Inne Trianon. Narracje, pamięć, konteksty”. W konferencji wzięli udział naukowcy z kilku ośrodków naukowych z Polski, Węgier, Czech, Rumunii i Serbii. Naukowa debata uwzględniała szeroko pojęty dyskurs społeczny, kulturowy, historyczny, językowy i literaturoznawczy. Gościem honorowym konferencji była Ambasador Węgier w Warszawie dr Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie dr Gábor Lagzi. Wydarzenie wspierał Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie. Po konferencji organizatorzy otrzymali list gratulacyjny z ambasady Węgier.
Więcej...Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań
Profil Wydziału Neofilologii w Bazie Wiedzy UAM: https://researchportal.amu.edu.pl/info/affiliation/UAM1d23cc80d1d3449cb5c799c550df2ac0/
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.