
Szanowni Państwo,
uprzejmie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w 12. edycji Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Językoznawczej Konferencji Naukowej pt. JEZYK W POZNANIU.
Tegoroczna edycja organizowana jest przez trzy koła naukowe: przez Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów, działającą przy Instytucie Filologii Germańskiej UAM, Koło Naukowe Remat, działające przy Katedrze Metodologii Lingwistyki UAM oraz Koło Naukowe Italianistów, działające przy Instytucie Filologii Romańskiej UAM.
Wydział Historii oraz Wydział Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na konferencję naukową INNE TRIANON. NARRACJE, PAMIĘĆ, KONTEKSTY (Poznań, 8–9 października 2020 r.). Konferencja odbędzie się w systemie online. W 2020 r. przypada 100-lecie podpisania pokoju w Trianon, który dla Królestwa Węgier ostatecznie kończył I wojnę światową. Pokój podpisany ze zwycięskimi mocarstwami stanowi jedną z najważniejszych cezur w dziejach Węgier i narodu węgierskiego, determinującego nie tylko jego późniejsze dzieje, ale również mentalność i kulturę. Co więcej, jest również przełomem w dziejach Europy Środkowej, istotnym dla Słowaków, Rumunów, Ukraińców, Chorwatów, Serbów, Austriaków, a także Polaków, jako koniec tysiącletniego sąsiedztwa z Węgrami.
Z tej okazji Wydział Historii razem z Wydziałem Neofilologii UAM organizuje międzynarodową konferencję pt. Inne Trianon. Narracje, pamięć, konteksty. Celem naukowej debaty ma być refleksja nad stosunkiem Węgrów oraz innych narodów zamieszkujących to państwo przed 1920 roku do treści traktatu i wynikających z nich konsekwencji. Debata będzie więc uwzględniać będzie nie tylko historię polityczną, ale też historię języka, sztuki oraz szeroko pojęty dyskurs związany z traktatem trianońskim.
W dniach 17-18.09.2020 w formie zdalnej odbyło się 5. Sympozjum Interlingwistyczne. Jest to wydarzenie międzynarodowe, organizowane co 3 lata przez Studia Interlingwistyki (Instytut Etnolingwistyki, Wydział Neofilologii) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem głównym była„Rola języków w komunikacji międzykulturowej". Celem sympozjum było zaprezentowanie podejść do komunikacji międzykulturowej, przeanalizowanie możliwości i problemów w dziedzinie językoznawstwa, polityki językowej i kultury oraz zainicjowanie dialogu między badaczami z całego świata.
Więcej...
Międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa organizowana w Instytucie Filologii Germańskiej UAM.
Więcej...Dodatkowy egzamin ze Wstępu do ekonomii w ramach projektu UJ odbędzie się w poniedziałek 21 września oraz 28 września o godzinie 11.00 w trybie zdalnym. Zainteresowanych studentów proszę o kontakt na adres monika.blazejczyk@amu.edu.pl i przekazanie swoich uniwersyteckich adresów mailowych celem utworzenia grupy egzaminacyjnej na platformie Teams.
Więcej...Szanowni Państwo,
JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska powołała prof. UAM dr hab. Krzysztofa Strońskiego do pełnienia funkcji dziekana Wydziału Neofilologii na okres od 1 października 2020 do 30 września 2024 roku.
Serdecznie gratuluję w imieniu społeczności akademickiej Wydziału Neofilologii oraz własnym.
Prof. UAM dr hab Aldona Sopata
Dziekan Wydziału Neofilologii 2016-2020
Więcej...Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań
Profil Wydziału Neofilologii w Bazie Wiedzy UAM: https://researchportal.amu.edu.pl/info/affiliation/UAM1d23cc80d1d3449cb5c799c550df2ac0/
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.