
Kapituła konkursu Wydarzenie muzealne roku „Izabella 2019” wyróżniło w kategorii działalności naukowej i wydawniczej konferencję oraz książkę „Kulturowa wartość lasu”.
Konferencja (23-24 maja 2020; Gołuchów) została zorganizowana przy współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu oraz Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie (Lasy Państwowe).
Wyróżniona monografia pt. „Kulturowa wartość lasu” powstała pod redakcją naukową Prof. dra hab. Dariusza Gwiazdowicza (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) oraz Prof. UAM dr hab. Aleksandry Matulewskiej (UAM w Poznaniu).
Więcej...
Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej uprzejmie informuje, że prowadzi nabór na XV edycję Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Rosyjskiego w roku akademickim 2020/2021.
Proponowane studia podyplomowe przeznaczone są między innymi dla osób zatrudnionych w różnych instytucjach i organizacjach utrzymujących kontakty gospodarcze i kulturalne z Federacją Rosyjską i innymi państwami rosyjskiego obszaru językowego. Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być także osoby, zainteresowane doskonaleniem swoich umiejętności przekładoznawczych i podniesieniem kwalifikacji łącznie z przygotowaniem do uzyskania uprawnień tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego. Studia cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli języka rosyjskiego.
Program studiów ukierunkowany jest na osiągnięcie przez absolwentów wysokich kwalifikacji niezbędnych do wykonywania czynności tłumacza w zakresie specjalistycznego przekładu konsekutywnego i synchronicznego języka prawnego i prawniczego (w tym sądowego i notarialnego), rosyjskiego języka biznesu, języka dokumentów policyjnych, języka handlowo-gospodarczego, technicznego, informatycznego oraz tłumaczenia pisemnego tych subjęzyków. Podczas studiów słuchacze pogłębiają również wiedzę specjalistyczną z zakresu kultury i cywilizacji rosyjskiego obszaru językowego.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ifros.amu.edu.pl
Więcej...Szanowni Państwo, Nauczyciele i Studenci Wydziału Neofilologii UAM,
przyjmując za priorytet zdrowie i bezpieczeństwo epidemiologiczne pracowników i studentów ogłaszam, że w semestrze zimowym roku akad. 2020/21 wszystkie zajęcia dydaktyczne na Wydziale Neofilologii będą się odbywać w trybie zdalnym z wyjątkiem wymienionych poniżej:
- Nauka pisma japońskiego (09-NPJ-16)
- Praktyczna nauka języka chińskiego - pismo chińskie (09-PNCPIS-12).
Przy przeprowadzaniu tych zajęć w trybie stacjonarnym będzie obowiązywać reżim sanitarny. Dziekan może w ciągu semestru zmienić tryb tych zajęć, jeżeli pojawią się nieprzewidziane okoliczności.
W okresie od 1 do 15 października 2020 r. zorganizowane zostaną dla studentów I roku zajęcia przygotowawcze do kształcenia zdalnego na Wydziale Neofilologii.
Z wyrazami szacunku
Prof. UAM dr hab. Aldona Sopata
Dziekan Wydziału Neofilologii
UAM Poznań
Więcej...Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań
Profil Wydziału Neofilologii w Bazie Wiedzy UAM: https://researchportal.amu.edu.pl/info/affiliation/UAM1d23cc80d1d3449cb5c799c550df2ac0/
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.