
16 września 2019 r. o godz. 16:00 w sali 212c Collegium Novum odbędzie się otwarty wykład gościnny prof. Stephen Epstein (Victoria University of Wellington in New Zealand) pt. Us & Them: Korean Indie Rock in a K-Pop World.
The
spread of South Korean popular music, or K-pop, has been a striking
global phenomenon. In 2012 PSY’s viral sensation “Gangnam Style” became
the most viewed video on YouTube ever, generating billions of hits and
scores of imitations, and more recently BTS and Blackpink have taken the
world by storm. But Korean music is not only viral videos and idol
groups. There is also a vibrant indie and punk scene that has been
active for the past two decades. A lot of the energy driving the scene
has come in opposition to mainstream Korean music. Yet, just as K-pop is
becoming more well-known internationally, bands from the Korean
underground are now touring overseas and have become more professional
in their own pursuit of global connections.

Szanowni Państwo, zachęcamy do przeczytania wywiadu jakiego udzieliła dr Natalia Kołaczek z Katedry Skandynawistyk UAM, Ewie Konarzewskiej-Michalak z redakcji Życia Uniwersyteckiego. Wywiad ukazał się we wrześniowym numerze ŻU. Serdecznie polecamy!
fot. Adrian Wykrota
Więcej...
Wydział Neofilologii UAM serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane językami obcymi w wieku 6+ do udziału w warsztatach kaligraficznych podczas Nocy Naukowców 2019.
Już w piątek 27 września w godzinach 17:00-19:00 bramy Collegium Novum będą stały przed Wami otworem i zaprowadzą Was do krainy szesnastu rodzajów pism z różnych zakątków świata. Czy wiecie już...
- jak zapisać swoje imię w hindi?
- czy w japońskim są litery?
- co kryje w sobie staroniemiecka szwabacha?
Weźcie udział w warsztatach kaligrafii w holu Collegium Novum i poznajcie język amharski, pismo runiczne, arabskie, kazachskie, hebrajskie, koreańskie, sundajskie, greckie i wiele innych. Zdobądźcie odpowiednią ilość pieczątek i sięgnijcie po jubileuszowe nagrody :)
Jednocześnie zapraszamy na wystawę kaligrafii dalekowschodniej, połączoną z wystawą książek poświęconych pismom w różnych językach. Wystawę będzie można podziwiać w Bibliotece Filologicznej Novum.
Świat jest jeden, ale możemy pisać o nim na wiele sposobów!
W dniach 11-13 września 2019 roku Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii organizuje kolejną XVI Konferencję Międzynarodową z cyklu „RUSYCYSTYKA EUROPEJSKA A WSPÓŁCZESNOŚĆ”. W tegorocznej Konferencji udział zapowiedziało blisko 80 uczestników ze znaczących ośrodków naukowych z kilku państw Europy, m. in. Polski, Rosji, Ukrainy, Czech, Niemiec, Słowacji, Armenii, Irlandii i Estonii.
Więcej...Trwa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UAM. Kandydaci mogą składać dokumenty do 31 lipca 2019.
Od 2019/20 roku studia doktoranckie będą prowadzone w centralnej Szkole Doktorskiej, a nie na wydziałach.
Więcej...Z radością informujemy, że prowadzony na Wydziale Neofilologii, we współpracy w Wydziałem Anglistyki, program kształcenia tłumaczy, w ramach Wydziałowych Studiów Magisterskich w zakresie Tłumaczenia Specjalistycznego i Zawodowego (WSTSiZ) po raz trzeci został zaakceptowany do sieci EMT (European Masters’ in Translation) na lata 2019-2024. Przyjęcie do tego szacownego grona podkreśla najwyższą jakość kształcenia, zgodnie ze standardami europejskimi. Należy podkreślić, że pomysłodawczynią i realizatorką tego przedsięwzięcia jest Prof. dr hab. Teresa Tomaszkiewicz, od sześciu lat ekspert Dyrekcji Generalnej UE ds. kształcenia tłumaczy i od pięciu lat członek Zarządu sieci EMT.
Więcej...Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.