English version Kontakt Mapa strony Szkoła Nauk o Języku i Literaturze
  • Strona główna
  • Dla kandydata
  • Dla studenta
  • Dla doktoranta
  • Dla pracownika
  • Erasmus+
  • E-learning
  • EPICUR
WN
Aktualności O Wydziale Władze Pracownicy Rada Wydziału Struktura Zarządzenia Dziekana Badania naukowe Awanse naukowe Zatrudnienia i awanse Nostryfikacje Jakość kształcenia Oferta edukacyjna Biblioteka Wspierają nas Galeria Kontakt
Szybkie linki
USOSweb E-learning APD Office 365 AMUR Erasmus Biblioteka Uniwersytecka Strona główna UAM
 
Wydział Neofilologii Strona główna WN Aktualności

Webinar Australia Study
Wiadomość, opublikowana 22-10-2020

Biuro Karier UAM uprzejmie informuje, że firma Australia Study zaprasza studentów na bezpłatny webinar pt. "Jak wygląda życie studenta w Australii - połącz naukę z pracą w australijskim klimacie".

Szczegóły: https://www.facebook.com/biuro.karier.uam/ 

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/340702556988785

link do rejestracji: https://mailchi.mp/australiastudy.pl/polish-october-webinar-2020

Więcej...
Komunikat dot. legitymacji
Wiadomość, opublikowana 20-10-2020

Uprzejmie informujemy, że w związku z COVID-19 od 19 października br. zostaje wprowadzone ograniczenie kształcenia na studiach, studiach podyplomowych oraz w innych formach, a także ograniczenie kształcenia doktorantów, realizowanego przez uczelnie oraz inne podmioty prowadzące kształcenie doktorantów w ich siedzibach lub filiach.

W okresie ograniczenia funkcjonowania uczelni zastosowanie mają szczególne rozwiązania ujęte w art. 51 b ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Zgodnie z art. 51 b ust. 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce legitymacje studenckie pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Przepis stosuje się również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni.

Nie ma zatem w obecnej chwili konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Komunikat w tej sprawie został zamieszczony na stronie MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/ograniczenie-prowadzenia-zajec-w-siedzibie-uczelni-od-19-pazdziernika-w-zwiazku-z-covid-19

Więcej...
Konferencja Język w Poznaniu XII (23 października 2020 r.)
Wydarzenie, rozpoczyna się 23-10-2020

Szanowni Państwo,
uprzejmie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w 12. edycji Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Językoznawczej Konferencji Naukowej pt. JEZYK W POZNANIU.
Tegoroczna edycja organizowana jest przez trzy koła naukowe: przez Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów, działającą przy Instytucie Filologii Germańskiej UAM, Koło Naukowe Remat, działające przy Katedrze Metodologii Lingwistyki UAM oraz Koło Naukowe Italianistów, działające przy Instytucie Filologii Romańskiej UAM.

Więcej...
Konferencja naukowa INNE TRIANON. NARRACJE, PAMIĘĆ, KONTEKSTY
Wydarzenie, trwa od 08-10-2020 do 09-10-2020

Wydział Historii oraz Wydział Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na konferencję naukową INNE TRIANON. NARRACJE, PAMIĘĆ, KONTEKSTY (Poznań, 8–9 października 2020 r.). Konferencja odbędzie się w systemie online. W 2020 r. przypada 100-lecie podpisania pokoju w Trianon, który dla Królestwa Węgier ostatecznie kończył I wojnę światową. Pokój podpisany ze zwycięskimi mocarstwami stanowi jedną z najważniejszych cezur w dziejach Węgier i narodu węgierskiego, determinującego nie tylko jego późniejsze dzieje, ale również mentalność i kulturę. Co więcej, jest również przełomem w dziejach Europy Środkowej, istotnym dla Słowaków, Rumunów, Ukraińców, Chorwatów, Serbów, Austriaków, a także Polaków, jako koniec tysiącletniego sąsiedztwa z Węgrami.
Z tej okazji Wydział Historii razem z Wydziałem Neofilologii UAM organizuje międzynarodową konferencję pt. Inne Trianon. Narracje, pamięć, konteksty. Celem naukowej debaty ma być refleksja nad stosunkiem Węgrów oraz innych narodów zamieszkujących to państwo przed 1920 roku do treści traktatu i wynikających z nich konsekwencji. Debata będzie więc uwzględniać będzie nie tylko historię polityczną, ale też historię języka, sztuki oraz szeroko pojęty dyskurs związany z traktatem trianońskim.

Więcej...
Rekordowe Sympozjum Interlingwistyczne
Wiadomość, opublikowana 24-09-2020

W dniach 17-18.09.2020 w formie zdalnej odbyło się 5. Sympozjum Interlingwistyczne. Jest to wydarzenie międzynarodowe, organizowane co 3 lata przez Studia Interlingwistyki (Instytut Etnolingwistyki, Wydział Neofilologii) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem głównym była„Rola języków w komunikacji międzykulturowej". Celem sympozjum było zaprezentowanie podejść do komunikacji międzykulturowej, przeanalizowanie możliwości i problemów w dziedzinie językoznawstwa, polityki językowej i kultury oraz zainicjowanie dialogu między badaczami z całego świata.

Więcej...
Konferencja „Dreißig Jahre danach. Mauerfall und deutsche Einheit in Literatur, Kultur und Politik. Versuch einer Bilanz”.
Wydarzenie, trwa od 28-09-2020 do 30-09-2020

Międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa organizowana w Instytucie Filologii Germańskiej UAM.

Więcej...


Poprzednie Następne

1 2 3 4 5 6 7


RSS - Wydział Neofilologii (strona główna)
Drukuj stronę Zarządzanie stroną

Kalendarz wydarzeń
Pierwsze miejsce w rankingu Perspektywy 2020 Certyfikat uczestnictwa w Sieci EMT Certyfikat CIUTI Wyróżniająca ocena instytucjonalna PKA dla Wydziału Neofilologii Uniwersytet Otwarty IDUB Spacer - Wydział Neofilologii - ZAPRASZAMY

Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań

Profil Wydziału Neofilologii w Bazie Wiedzy UAM: https://researchportal.amu.edu.pl/info/affiliation/UAM1d23cc80d1d3449cb5c799c550df2ac0/

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.