Warsztaty tradycyjnego tańca koreańskiego z wachlarzami

Niedziela, 21 maja 2023, 12:30 - 13:15
Ogród Botaniczny, Placyk betonowy (Duży namiot)

W 2009 roku studentki Filologii Koreańskiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu postanowiły utworzyć zespół koreańskiego tańca z wachlarzami (Buchaechum) "Hae-eo-hwa". Przez te lata członkinie grupy zmieniały się, ale pasja do tego tańca wciąż pozostała. Obecnie zespół składa się z 8 studentek. Przed pandemią grupa była bardzo aktywna i występowała na takich wydarzeniach jak np. Festiwal Kostoski w Macedonii, Korea Festival w Warszawie czy azjatycki konwent Pyrkon. W zeszłym roku nasz zespół miał okazję wystąpić podczas Dnia Kultury Koreańskiej z okazji 19-lecia Filologi Koreańskiej na UAM. Podczas warsztatów z okazji DRK nauczymy wszystkie chętne osoby, jak posługiwać się wachlarzem podczas tańca oraz jak wyglądają podstawowe kroki. Zaprezentujemy także krótki pokaz naszych umiejętności.

Korean fan dance

In 2009 students of Korean studies at Adam Mickiewicz University started a Korean fan dance group (Buchaechum) "Hae-eo-hwa". Over the years different members joined and left the group, but the passion for the dance has not changed a bit. Now the group has 8 members. Before the Covid pandemic we took part in a number of events, including the Kostoski Festival in Macedonia, Korea Festival in Warsaw or the Asian convention at Pyrkon. Last year we performed at the Korean Culture Days organized to celebrate 19 years of Korean Studies at Adam Mickiewicz University. During our workshop we’ll teach you how to use the fan while dancing and you’ll learn some basic steps. We’ll also give a short performance.